Podsumowanie sparingów

W minioną sobotę LZS Wydrzyn rozegrał ostatni mecz sparingowy przed startem rozgrywek. W okresie przygotowawczym pod wodzą nowego trenera - Marcina Człowieka oraz w dość odmienionym składzie w porównaniu do poprzedniego sezonu, rozegraliśmy w sumie pięć meczy sparingowych, kolejno z: LKS Masłowice (Klasa okręgowa), Jaga Lututów (Klasa okręgowa), LZS Krzyworzeka (B Klasa), KKS Kurów (A Klasa) oraz z Piastem Ruda (B Klasa).

Pierwszy mecz to porażka 1-5, ale spotkanie traktowane było przede wszystkim jako zapoznanie się z kadrą przez nowego trenera.

Kolejne dwa mecze sparingowe poprzez spore braki kadrowe (odpowiednio 10 i 9 zawodników stawiło się na przedmeczowej zbiórce) nie możemy zaliczyć do udanych. Dwie dotkliwe porażki 2-7 z Lututowem oraz 1-9 z Krzyworzęką pozostawimy bez komentarza.

Jako trzeci formę naszych piłkarzy sprawdził KKS Kurów. Dopiero w tym spotkaniu trener miał do dyspozycji niemalże całą kadrę. Mimo zwycięstwa 2-1 nadal popełniliśmy sporo błędów, które jak najszybciej należy wyeliminować.

Piat Ruda jako ostatni sparingpartner postawił wysoko poprzeczkę. Cieszy fakt, że mimo iż dwukrotnie musieliśmy gonić wynik ostatecznie udało się to spotkanie zremisować, a na wyróżnienie zasługuje trafienie Łukasza Struzika, który po ładnej indywidualnej akcji zdobył bramkę przedniej urody. Warto w tym miejscu wspomnieć, że trener miał do dyspozycji aż 22 zawodników i każdy z nich zagrał co najmniej 30 minut w meczu.

Bilans spotkań towarzyskich:

1 zwycięstwo, 1 remis, 3 porażki

Bilans bramek:

10 strzelonych, 25 straconych

Strzelcy bramek:

Cipiszewski Damian 2, Łukasz Janas, Marciniak Łukasz, Rafał Zwierz, Damian Bąk, Łukasz Struzik, Mateusz Wesołowski, Patryk Kryściak, Krzysztof Świder