Konopnica triumfuje. Wydrzyn poza podium

Do średnio udanych można zaliczyć nasz występ w Finałach Halowych Mistrzostw Powiatu Wieluńskiego w Piłce Nożnej. Mimo zaledwie jednej porażki nie udało nam się ostatecznie wyjść z grupy, gdzie awans przegraliśmy w ostatnich sekundach meczu z Ostrowvią Ostrówek.

Pierwsze spotkanie Finałów rozgrywaliśmy z ubiegłorocznym triumfatorem i zarazem jedym z faworytów tegorocznych rozgrywek - MLKS Konopnicą. Konopniczanie, całkowicie kontrolowali przebieg gry i wygrali z nami pewnie 5-0.

Drugie spotkanie rozgrywaliśmy z KKS-em Kurów. Wiedzeliśmy, że aby liczyć się jeszcze w rozgrywkach musieliśmy ten i kolejny mecz po prostu wygrać. Ostatecznie pokonaliśmy KKS 4-1 a bramki strzelali: Łukasz Janas 2, Marcin Człowiek, Rafał Zwierz,

W ostatnim grupowym pojedynku mierzyliśmy się z Ostrówkiem. Tylko zwycięstwo zapewniało nam drugą lokatę w tabeli i tym samym awans do półfinału rozgrywek. Każdy inny wynik promował Ostrovię. Mecz walki, czego efektem były przedłużone rzuty karne, które rozstrzygły wynik tej potyczki. Na prowadzenie w 7 minucie po bramce Marcina Cżłowieka właśnie z  przedłużonego rzutu karnego wyszedł LZS Wydrzyn. Prowadzenie utrzymywało się do 14 minuty i 55 sekundy. Właśnie wtedy na 5 sekund przed końcem spotkania, jeden z naszych zawodników zfaulował przeciwnika i tym razem przedłużony karny dla Ostrówka. Mało brakło by Łukasz Pałyga obronił karnego, ale piłka po jego rękach wpadła do siatki. Awans przegrywamy w ostatnich 5 sekundach meczu.

Kadra LZS Wydrzyn: Marek Nowak, Łukasz Pałyga, Łukasz Janas, Rafał Zwierz, Piotr Morawka, Przemysław Gurbiel, Michał Zawadzki, Łukasz Struzik, Kamil Pałyga, Krzysztof Świder, Zbigniew Gurbiel, Łukasz Marciniak

Klasyfikacja końcowa:

1. MLKS KONOPNICA
  2. START Łubnice
  3. GLKS BIAŁA
  4. OSTROWIA Ostrówek
  5. WARTA Osjaków
  6. LZS WYDRZYN
  7. KKS KURÓW I
  8. KS SPARTA Mokrsko
  9. LZS KRZYWORZEKA, KS VICTORIA Skomlin, LZS STAW, LZS ŁASZEW
  10. ORION Olewin, RKS RYCHŁOCICE, LKS MASŁOWICE, KKS KURÓW II,
  11. PIAST Ruda, KS KRASZKOWICE, PARK Starzenice, LKS ŁYSKORNIA.

Komplet wyników:

LZS Wydrzyn - MLKS Konopnica 0:4
Ostrówek - Kurów 5:4
Konopnica - Ostrówek 2:2
LZS Wydrzyn - KKS Kurów 4:1 (Łukasz Janas 2, Marcin Człowiek, Rafał Zwierz)
Konopnica - Kurów 3:1
LZS Wydrzyn - Ostrovia Ostrówek 1:1 (Marcin Człowiek)

Grupa B:
Mokrsko - Biała 0:6
Osjaków - Łubnice 0:1
Osjaków - Mokrsko 4:0
Biała - Łubnice 0:2
Osjaków - Biała 1:1
Łubnice - Mokrsko 1:0

Półfinały
Konopnica - Biała 6:1
Łubnice - Ostrówek 0:0 (karne 3:2)

Mecz o 3-cie miejsce
Biała - Ostrówek 3:1

Finał
Konopnica - Łubnice 5:1

Nagrody indywidualne:
Najlepszy zawodnik: Łukasz WALEWACZ (Konopnica),
Najlepszy bramkarz: Miłosz GRABARZ (Łubnice)
Król strzelców: Damian DWORNIK (Konopnica) ­10 bramek.