LZS Wydrzyn - Start Świątkowice 3:2

Za nami druga kolejka sieradzkiej A Klasy. Po niezbyt udanym spotkaniu w Bolesławcu, mecz z beniaminkiem Klasy A - Startem Świątkowice musieliśmy wygrać, by mieć kontakt z czołówką tabeli.

Od pierwszym minut spotkania to LZS Wydrzyn dyktował warunki na boisku, czego efektem była dość szybko strzelona bramka przez Łukasza Marciniaka, który wykorzystał znakomite podanie z głębi pola od Patryka Kryściaka.

W 32 minucie spotkania czerwoną kartką ukarany został Rafał Zwierz, który przytrzymał napastnika Startu wychodzącego na czystą pozycję.

Mimo gry w przewadze Świątkowice mimo kilku prób nie zdołały w pierwszej części spotkania pokonać naszego bramkarza, a wspomnieć należy, że to LZS Wydrzyn mimo gry w osłabieniu stworzył sobie kilka dogodnych sytuacji, których nie wykorzystali między innymi Tomasz Golański oraz Łukasz Struzik.

Niecałe 5 minut po rozpoczęciu drugiej połowy to kolejny gol dla gospodarzy. Z rzutu wolnego z odległości około 18 metrów precyzyjnym strzałem bramkarza Startu pokonał Tomasz Golański.

Goście, którzy rzadko opuszczali swoją połowę boiska w 60 minucie wykorzystali niezdecydowanie naszych zawodników i zdobyli bramkę kontaktową. Gdy wydawało się, że to my kontrolujemy spotkanie popełniamy kolejny błąd i mimo znaczącej przewagi naszego zespołu mamy remis 2-2.

W 75 minucie tylko znakomita interwencja Marka Nowaka ratuje nasz zespół od utraty gola. W grze naszego zespołu widać było wolę walki i zaangażowanie. W drugiej części spotkania obijaliśmy słupki i poprzeczki, jednak jak na złość piłka nie mogła znaleźć drogi do bramki.

W 80 minucie na boisku pojawił się Krzysztof Świder, który zmienił Tomasza Golańskiego. Zmiana ta okazała się strzałem w dziesiątke, gdyż zaledwie kilka minut później Krzysztof został zfaulowany w polu karnym i sam poszkodowany ustawił piłkę na 11 metrze. Precyzyjny strzał z "jedenastki" dał nam trzecią bramkę i tym samym cenne trzy punkty!

LZS Wydrzyn mimo godzinnej gry w osłabieniu był zespołem zdecydowanie lepszym, zespołem, który stworzył sobie kilkanaśćie znakomitych sytuacji. Raziła jednak nieskuteczność, która w następnych meczach może okazać się kluczowa.

LZS Wydrzyn - Start Świątkowice 3:2 (1:0)
Bramki: Łukasz Marciniak, Tomasz Golański, Krzysztof Świder
Żółte kartki: Kamil Paługa, Łukasz Janas
Czerwona kartka: Rafał Zwierz