Paweł Rzeźnik

Utworzono:

05.04.2016

Lider poległ w Wieruszowie !!!

W meczu na szczycie lider z Łaszewa nie sprostał zawsze groźnej na swoim boisku Prośnie. Poległ on 2 -0 i to zdecydowanie zasłużenie. Piękna słoneczna pogoda zawitała nad Wieruszowem tego równie fantastycznego dla nas dnia. Spora ilość kibiców postanowiła wybrać się na Wieruszowski stadion. Mamy nadzieję, że się nie zawiodła bo nasi piłkarze sprostali trudnemu zadaniu i pewnie pokonali przyjezdnych. Mecz od początku był dość spokojny, obie drużyny skupiały się przede wszystkim na grze defensywnej. Dość nudna pierwsza połowa nie przyniosła zbyt wielu emocji. Wynik do przerwy 0-0. Już wtedy było wiadomo, że diabeł nie taki straszny jak go malują. Łaszew, czyli teoretycznie postrach A klasowych boisk nie miał tego dnia nic po za solidną obroną. Nasi chłopcy wiedzieli, że mecz jest do wygrania i wystarczy tylko dobrze zaatakować, aby lider był na kolanach. Druga połowa zaczęła się podobnie jak pierwsza. Kolejne spokojne minuty i mało sytuacji... Jednak około 70 minuty meczu pięknym przerzutem popisał się Sebastian Gauza, który zagrał piłkę do ustawionego na drugiej stronie Piotra Wróbla. Ten przyjął piłkę na klatkę piersiowa, zbiegł do środka i fantastycznym strzałem lewą nogą pokonał bramkarza LZS-u. Na trybunach głośne JEEESSSTTT, a na murawie piękna cieszynka naszej drużyny. To była ta chwila, gdzie zwycięstwo było coraz bardziej realne. Nasi piłkarze jednak nie odpuścili. Poszli za ciosem i dwie minuty pózniej kolejną bramkę dla Prosny strzelił Szymon Kostrzewa. Było już dwa do zera i wiedzieliśmy, że tego meczu już nie przegramy. Pomogło nam duże zaangażowanie, wiara we własne umiejętnośći oraz większa chęć zwycięstwa. Dzis także zadebiutował w barwach Prosny nowy zawodnik Przemysław Koszycki i zagrał naprawdę dobre spotkanie. Wykonał niezłą pracę z przodu i bardzo dobrze grał ciałem przeszkadzając obrońcą gości. Mamy pierwsze wiosenne zwycięstwo i to od razu z liderem ! Uważamy, że dziś wykonaliśmy dobrą robotę i pokazaliśmy wszystkim niedowiarkom, że Prosna może grać w Okręgówce. Do końca 12 kolejek, ale o awans będzie ciężko. Szkoda z pewnością straconych punktów ze Skąpą i Kurowem. Za tydzień gramy derby z KS Osiek. Mecz bardzo prestiżowy, jednak nie wyobrażąmy sobie niczego innego jak tylko trzech punktów. Do boju WKS !!!

Skład Prosny: Kaleta, Zawieja, Gauza, Rzeźnik, Aplas, Gocha, Giery, Tomala, Kostrzewa, Wróbel, Koszycki.

Rezerwa: Kubacki, Długaszewski, Grajerz, Betka, Zarych, Mrowiński, Owczarek