2 miejsce w grupie eliminacyjnej Mistrzostw Powiatu

W minioną niedzielę, nasz zespół uczestniczył w Eliminacjach do Halowych Mistrzostw Powiatu LZS w Piłce Nożnej Seniorów.

Rozlosowani zostaliśmy do grupy E, gdzie o awans do finałów rywalizowaliśmy z: Orion Olewin, LZS Krzyworzeka, GLKS Biała i KS Kraszkowice.

Pierwsze spotkanie rozegraliśmy z drużyną KS Kraszkowice. Mimo znacznej przewagi, której efektem było kilka klarownych sytuacji nie udało się ostatecznie pokonać zespołu z Kraszkowic, który wykorzystał nasze błędy i wygrał całe spotkanie 2-1. Honorową bramkę dla LZS-u Wydrzyn zdobył Łukasz Janas.

Drugi mecz rozgrywaliśmy z GLKS Biała. Tak jak w meczu poprzednim tak i teraz nie udało nam się znaleźć recepty na dobrze grających rywali i ponownie zchodziliśmy z boiska jako przegrani. Wynik spotkania 0-2.

Po dwóch porażkach nasza sytuacja nie prezentowała się najlepiej i wiedzieliśmy, że dwa najbliższe spotkania będą tymi z gatunku nie tylko o honor ale także o być albo nie być w Turnieju Finałowym. Dobry bilans bramek oraz korzystne wyniki pozostałych spotkań w naszej grupie sprawić mogły, że jako jedna z trzech drugich ekip załapiemy się do finałów.

W trzecim i czwartym spotkaniu szala szczęścia przechyliła się na naszą stronę, gdyż w efektywny i co najważniejsze w efektywny sposób najpierw rozstrzelaliśmy Oriona Olewin 7:2 po bramkach: Łukasz Marciniak 2, Pałyga Kamil 2, Janas Łukasz, Struzik Łukasz, Zawadzki Michał; a w decydującym meczu pewnie pokonaliśmy LZS Krzyworzeka 3:0 (przegrana bądź remis premiowała do finałów Krzyworzekę) Bramki strzelali: Marciniak Łukasz 2, Janas Łukasz.

Mimo słabego początku udało się ostatecznie uplasować na drugim miejscu tuż za będąca poza zasięgiem ekipą z Białej i tym samym z dorobkiem 6 punktów i bilansem bramek 10:4 (Mecz - w tym rankingu - z KS Kraszkowice został anulowany) otwieramy pulę trzech zespołów które oprócz zwycięzców grup wystąpią w Turnieju Finałowym, który rozegrany zostanie 25 stycznia.

Kilka słów o turnieju od trenera, Marcina Człowiek:

Nasz występ potraktowaliśmy jako wstęp do przygotowań. Jest to nasze pierwsze spotkanie po blisko trzymiesięcznej przerwie. W tym zestawieniu, w którym wystąpiliśmy, to spotkaliśmy się pierwszy raz, dla zabawy. Wiadomo, wynik mógł być nieco lepszy, ale nie załamujemy rąk i czekamy, co będzie dalej.

Zespół LZS-u Wydrzyn w Fazie Eliminacyjnej reprezentowali: Marek Nowak, Łukasz Pałyga, Kamil Pałyga , Rafał Zwierz, Łukasz Janas, Łukasz Struzik, Michał Zawadzki, Przemysław Gurbiel, Zbigniew Gurbiel, Łukasz Marciniak

Wyniki poszczególnych spotkań:

1. ORION Olewin - KS Kraszkowice 1:0
  2. GLKS Biała - LZS Krzyworzeka 2:1
  3. LZS Wydrzyn - KS Kraszkowice 1:2 (Łukasz Janas)
  4. ORION Olewin - LZS Krzyworzeka 0:3
  5. LZS Wydrzyn - GLKS Biała 0:2
  6. LZS Krzyworzeka - KS Kraszkowice 1:0
  7. LZS Wydrzyn - ORION Olewin 7:2 (Łukasz Marciniak 2, Pałyga Kamil 2, Janas Łukasz, Struzik Łukasz, Zawadzki Michał)
  8. GLKS Biała - KS Kraszkowice 3:2
  9. LZS Wydrzyn - LZS Krzyworzeka 3:0 (Marciniak Łukasz 2, Janas Łukasz)
  10. ORION Olewin - GLKS Biała 2:3

Klasyfikacja końcowa naszej grupy (Pozycja, Zespół, Punkty, Bramki):

1. GLKS Biała 12 9-3
  2. LZS Wydrzyn 6 11-6
  3. LZS Krzyworzeka 6 5-5
  4. LKS Orion Olewin 3 5-13
  5. KS Kraszkowice 3 2-5

11 stycznia w drugiej turze eliminacji zmierzą się zespoły z grup A, B i C.